Ruhat Mengi: Kenan Doğulu’yu kemirme faaliyetleri

Helsinki’de yarisacagi dil konusunda yaptigi aciklamalarin ardindan agir elestirilere maruz kalan Eurovision temsilcimiz Kenan Doğulu’ya ilk destek Ruhat Mengi’den geldi.

Kenan Doğulu’yu kemirme faaliyetleri

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi müzik bilgisine, en iyi seslerinden ve yorumlarından birine, en iyi sahne performansına sahip bir sanatçıdır Kenan Doğulu.

Bunu kabul edersiniz ya da etmezsiniz ama etmemeniz gerçeği değiştirmez. Etmiyorsanız onu bir konserinde hiç dinlememişsiniz demektir.

Bu sanatçı diğer bazı ünlü, başarılı isimler gibi görevden kaçmamış, ülkesini temsil adına ABD’deki çalışmalarını yarıda bırakarak koşup gelmiş ve heyecanla Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye için şarkı söylemeyi ve bu şarkıyı yazmayı, bestelemeyi kabul etmiş.

O arada da şarkıda İngilizce bölümler bulunmasının daha iyi olacağını söylemiş. “Türkçe’de ısrar etmek eski kafalılıktır” sözünü ise şüphesiz yıllar önce Eurovision şarkılarının Türkçe olmasında ısrar edilen günleri hatırlatmak için söylemiş. Kaldı ki o yıllarda bile “Petrol”, “Hani”, “Opera” gibi ya en azından yabancıların da ne olduğunu anlayacağı veya “Honey”e benzeteceği şarkı isimleri seçilmekteydi.

Sonra “Sertap Erener” ve “Athena”da gördük ki İngilizce şarkı daha etkili ve başarılı oluyor (tabii Sertab’ın ve Athena’nın üstün performanslarını unutmuyorum). Ondan sonra her yıl “şarkı İngilizce olmalı” konusu gündeme geldi, ben de bu konuda ısrar edenlerdenim.

Şimdi efendim Kenan Doğulu gibi bir an tereddüt etmeden, zirvede bir sanatçı olmasına rağmen sonucun risklerini de göze alarak göreve koşan bir sanatçıyı yıpratma faaliyetine girişiyoruz. Vay efendim “Türkçe’de ısrar etmek geri kafalılıktır” demiş. Herkes Türkçe fedaisi kesildi. Üstelik bu fedailer arasında Türkiye’nin en ciddi milli meselelerinde karşı tarafı destekleyenler bile var.

Milletvekilleri ortaya atılıp “Talihsiz bir beyandır” filân diyorlar. Ortada bir talihsizlik varsa o da Kenan Doğulu’nun kadir kıymet bilmeyen, takdirden uzak insanlara çatmış olmasıdır.

Ona büyük bir teşekkür borçluyuz. Ve evet, bazılarının söylediğinin aksine Eurovision hâlâ milyonlarca kişi tarafından izlenen, ülkelere de büyük reklâm sağlayan önemli bir müzik yarışmasıdır ve böyle bir sanatçıyla katılmamız büyük şanstır.

Kenan Doğulu’yu sonuna kadar gönülden destekliyorum. Moralini bozmaya yeltenenlere de sessizlik öneriyorum. Boş konuşmalara hiç gerek yok!

Haber: Umut Certel

Kaynak: Vatan

Reklamlar

Ruhat Mengi: Kenan Doğulu’yu kemirme faaliyetleri” üzerine 20 yorum

 1. muhteşem bir yazııı…kenan’ı sonuna kadar destekliyorum.. ünsüz biri gönderilir ortalık ayağa kalkar,en ünlü sanatçılardan ken gönderilir yine ortalık ayağa kalkar ken seni sonuna kadar destekliyoruzzzzzzz..goo kenan goooooo..

  Beğen

 2. kenana sonuna kadar detsk veriyorumö.ruhat mengi’ye de bizim sesimiz olduğu için teşekkür ediyoruçesc yi anlayan inanlara bırakın.bu bir şarkı yarışması kültür yarışması değil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Beğen

 3. bence kenanın dediği laflar çok doru türkçeyle katılmak geri kafalılık bu ulusal bi yarışma deil evrensel unutmayın bunu isterseniz yine gülseren ve rimirimiley benzeri bi şarkı gitsin

  Beğen

 4. Bu şımarık çocuk hepimizi mahvedecek! Bu gerçeği birilerinin görmesi lazım. O bir tikky ve tikky’ler samimi OLMAZ!!!

  Beğen

 5. Bravo Ruhat hanim..
  Yazilarini zevkle okudugum Can Dündar ın bu konudaki yazisini hayretle okudum.Kenan i sebek dili ödülüne layık görmüs..Kendisine böyle gereksiz bir tepkiyi yakıstıramadım.Ve gerekli tepkiyi bende ona verdim.
  Kenan biz senin arkandayız ve sonuna kadar yanındayız.

  Beğen

 6. sayın anti_tikky esc fanı olmadığınız belli bu durumda işimize de karışmayın.bu tip yarışması değil.şarkı yarışması yeter ya esc ne kadar çarpıtılıyo.

  Beğen

 7. bence de anti_tikky işimize ve kenana pek karışma istersen didem haklı kenan bizi başarıyla temsil edecek ! işte o kadar

  Beğen

 8. “ukala ulmak istemiyorum ama türkiyeden alışveriş yapmıyorum, alışverişlerimi milano, new york, los angeles ve paris teki küçük dükkanlardan yapıyorum” diyen tikky’i savunmaya devam edebilirsiniz. ülkemizdeki tüm tikkylerin müzik ihtiyacını karşılayan kişi olduğu için tikkylerin ruhani lideri sayılıyormuş. yarışmaya kadar fikriniz değişcek eminim…O bir tikky.

  Beğen

 9. ya bize ne tikkyliğinden?müzik yarışması bu MÜ-ZİK yeter artık siyasetçilerie sahte milleytçilerle uğraşmaktan.esc yi bırakın artık ya bırakın!!!!!!

  Beğen

 10. Anlayin artik o BEYAZTURK. Sertabta beyazturktu ama beyazturk sarkilariyla gelmedi yarismaya. Erovisyonu beyazbirtürkün hele hele bir tikky’nin kazanmasi sans olur. bu kadarmi korsunuz anlamiyorum…

  Beğen

 11. kardesim 1 tikkydir takmıssın gidiyo allah sana akıl fikir versin sen kabul etsende etmesende kenan gidiyo esc ye bizim oyle politikayla fln da isimiz olmaz bu konu da cunku bu hakikaten 1 müzik yarısması ve kenan iyi bir sarkıcı ……

  Beğen

 12. ya sanane esc den.ne istiyosun bizden ya anlamıyor musun bu bir şarkı yarışması bize ne gerisindne ya artık siyaseti politikayı ve diğer ayrımcı sözleri bu yarışmaya karıştırmayın.adamın müziği iyi mi ii gerisinden banane ya.yeter artık bizleri rahat bırakın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Beğen

 13. ooooffffffff gerçekten yeter yani kenan’a neden bu kadar yükleniolar anlamıorum kenan en büyük cesareti göstererek bu yarışmaya gidio ve arkasından da bu kadar laf söylüolar cidden ama bu boş şeyleri bırakında kenan’a biraz destek olalım arkadaşlar kenanın müzik tecrübesiyle bilgisiyle çok iyi bir sanatçı olduğu kesin ancak bu kadar iyi olmasına rağmen hala bazıları tarafından çok anlamsız bir konu nedeniyle eleştiriliyo…EVET BU BİR MÜZİK YARIŞMASI KENANINDA DEDİĞİ GİBİ TÜRKÇE ŞARKIYLA KATILMAK CİDDEN ESKİ KAFALILIK VE BUNUN ÜZERİNEDE SÖYLENECEK BİR SÖZ YOK BENCE…

  Beğen

 14. kenan doğulunun düşüncesini doğru buluyorum ama söyleyiş tarzı bence doğru değildi. türkiyeyi temsil edecek birinin daha dikkatli kelimeler seçerek, çoğumuzun zaten kabul ettiği düşüncesini dile getirmesi gerekiyor.

  Beğen

 15. “türkçeyle katılmak geri kafalılık” gibi çok keskin bir ifade kullanmaması gerekiyordu. zaten bizim milletimiz eurovisiona katılan sanatçılara muhalefet etmeyi çok sever, bir de onların eline böyle polemikli ifadeler verdiniz mi işiniz iştir yani, uğraşın durun işiniz yoksa!!!!

  Beğen

 16. kenan kenannnnnn…basar da bazı ınsanların konusup cenelerını,yazıp ta ellerını yorma:):) olan olmmus artık,neden durmadan muhalefet ya…ıyı tarafından bakalım artık…

  Beğen

 17. Kelime biraz ağır geldi bana ama bu kadarda acımasız olmayalım. ayrıca beyaz türk gibi bişeyler söylenmiş bendende bir ekleme açıklama olsun;

  Beyaz türk sabetay sevi tarikatından olanlara denir. kimdir bunlar? Irkı yahudi dini musevi olan bir topluluk iken müslüman olmuş yanudilerdir. İnternetteki sitelerde bu insanlara Dönme deniyor. yanlış bişey tabi…
  devam ediyorum;

  ESC ye katılanlara bakınız… hepsi sabetayisttir

  bunların en meşhuru Sertab Erenerdir. Sertabın Masonlarlada bir bağı var ve bence masonlar 2003te sertaba çok destek oldular, müzik piyasalarında reklamını bolca yaptılar ve sertab kazandı. Şarkıda iyiydi. aynısı kenandada olacak. birinci olur myuz bilemiyorum ama üst sıralarda yer almamız mümkün görünüyor. bu arada hemen belirteyim eğlence sektöründe; yani sinema, müzik, tiyatro vb medyada türk kökenlilere yer verilmez. bugün gördüğünüz sanatçıların hepsi sabetayisttir ve masondur. gazeteciler içindede ezici bir çoğunlukla mason ve sabetiyist vardır.

  ben artık ne diyeyim bilmiyorum Türkün egemen olmadığı bir Türkiye Türküz diye naralar atıyor biraz tuhaf değil mi? kenana başarılar dilerim…

  bir sabetiyist.

  Beğen

 18. Türk Demek Türkçe Demek Ne Mutlu Türküm Diyene

  Nasıl katılırsa katılsın. Ama böyle konuşmasın. Türkçe çok büyük bir dil.
  Türkçe’nin büyüklüğünü ve önemini bilmeyenler de bol keseden atmasın.

  Beğen

 19. TabiKide İngilizce ? İlene KatilmaLiyiz Sanaccı Konusuna geLincede 🙂 1 Numara kenan doĞuLu ama İngilizce sarkı OlmaLi türkce Hayir hayir hayir !

  Beğen

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s