Özcan Deniz dinliyor, Ebru Gündeş şarkıları söylüyor! İşte Onikipuan’ın Sarbel’le röportajı…

Çok konuşuldu, çok tartışıldı!…”Yassou Maria” şarkısıyla bu yılki Yunanistan temsilcisi Sarbel, ayağının tozuyla verdiği ilk röportajıyla basında ilk kez Onikipuan’da…

Sarbel’in OGAE Türkiye başkanı Tolga Irkan ve üyeleriyle olan sohbetinden çarpıcı notlar bu röportajda…

Türkiye’ye ilk kez mi geldiniz?
Evet, hep gelmek istiyordum, görmeyi istediğim birkaç ülkeden biriydi, Eurovision vesile oldu. Kapalı Çarsı’ya bayıldım, insanlar “Yassou Maria”yı söyleyerek seslendiler, çok hoşuma gitti.

Şarkınız biliniyor, ayrıca geçen yaz “Sokolata” da epey çalmıştı burada. Eurovision’a katılmaya nasıl karar verdiniz peki?
Şarkının bestecisi Alex (Papaconstantinou) İsveç’te yaşıyor, Helena (Paparizou) ile de çalışıyor. O bu şarkıyı dinletir dinletmez bayıldım. Beni özetleyen, hem Yunan hem de Arap ezgilerini çok iyi harmanlamış bir şarkı. Biraz Latin havası var, normalde benim şarkılarımda olan birşey değil. Ama şarkıyı sevdim ve düşünmeden onun Eurovision önerisini kabul ettim.

Yarışmayı kazandığınız takdirde Avrupa da kariyer planlarınız dahilinde mi?
Hayır, şimdilik böyle bir hedefim olduğunu söyleyemem. Yunanistan’da seviliyorum, şarkılarımı seviyorlar ama Avrupa için henüz yolun başında sayılırım. Tabii yarışmadan sonra neler olur hiç bilmiyorum, ama öyle büyük star olayım, dünya beni tanısın gibi dertlerim yok. Şarkı söylemeyi seviyorum ve bunu şimdilik ülkemde yapıyorum. Eurovision’a yapabildiğimin en iyisini yapmak için katılıyorum, yani büyük bir star olmak için değil…

Kaç yaşında şarkı söylemeye başladınız?
5 yaşından beri şarkı söylüyorum. Londra Kraliyet Opera’sında 12 yıl müzik eğitimi aldım, Carmen ve Tosca gibi bir çok klasik eserle o yaşlardan itibaren sahne tecrübesi edinmeye başladım. Babam müzisyen zaten, dayılarım ve ailemin bir kısmı da müzikle çok ilgili. Bir de annem Lübnanlı olduğu için ailemin o tarafı da benim farklı kültürlerden beslenmemi sağladı, bu açıdan kendimi çok şanslı hissediyorum.

Kıyafetiniz Yunan basınında geniş yankı bulmuş diye duyduk, söylenildiği kadar pahalı mıydı gerçekten? Yine aynı koreografi ve kıyafet mi olacak finalde de?
(Gülüyor) Bilmiyorum ki, satın alan ben değilim! Magazin medyası şarkıdan ya da sanatçı kişiliğinizden ziyade bu tür şeylerle daha çok ilgilenir, bilirsiniz. Yarışma için özel bir çalışma yürütüyoruz, zaten finalde de göreceksiniz. Amacımız kendimiz nasıl bu işten keyif alıyorsak, izleyiciye de aynı keyfi ve enerjiyi iletebilmek. Şarkıda fazla bir değişiklik yok, ancak koreografide bazı değişiklikler olabilir.

Eurovision fanı mısınız peki?
Eskiden izlerdim, Türkiye gibi Yunanistan’da da hep merakla takip edildi yıllardır. Sonra sizin gibi biz de kazanınca yarışmayı, daha da popüler oldu. Ben de yakından takip ediyorum artık.

Bu yılla ilgili favorileriniz var mı?
Bulgaristan, Türkiye ve Kıbrıs’ın şarkılarını seviyorum. Bu yıl çekişmeli bir yıl olacağa benziyor…

“Shake it up shekerim”i nasıl buldunuz?
Çok eğlenceli, hareketli bir şarkı. İyi bir derece alacağına inanıyorum. Duyduğum kadarıyla bizim şarkıdaki shake it sözlerinin benzerliği bile olmadık yerlere çekilmiş, böyle şeylere gerek yok. Her 2 şarkı da iddialı, bu sözler bir çok şarkıda geçiyor zaten…

Müzik dünyasında sevdiğiniz, hayran olduğunuz sanatçılar var mı?
Giannis Doxos’u çok seviyorum, o bir efsane! Pascalias Terzis, Mimis Plezos, bunlar sevdiğim isimler. Dünyadan Madonna ve Jennifer Lopez’i takip ediyorum.

Türkiye’den de yakından takip ettiğin sanatçılar olduğunu duyduk?
Ebru Gündeş’e bayılıyorum, Özcan Deniz’in ve İbrahim Tatlıses’in şarkılarını da seviyorum. Muazzez Ersoy’un bir çok albümü var kendi arşivimde. Bir de Hülya Süer, annemin yakın arkadaşıydı, onun da sesini beğenirim. (Bu sırada kusursuz bir Türkçeyle “Bir bahar akşamı”nı söylemeye başlıyor)

Türk pop dünyasından da favorileriniz var mı peki?
Sezen Aksu, elbette. Bir de Sertab’a bayılıyorum. Eurovision’u kazandığı şarkısı Yunanistan’da gerçek bir hitti. For Real da hala kulüplerde çalınıyor, o grubu da seviyorum.

Şansınızı nasıl görüyorsunuz, kazanacağınıza inanıyor musunuz?
Biliyorsunuz, bu yarışma artık çok tahmin edilemiyor nasıl sonuçlanacağı konusunda, herşey olabiliyor. Tabii ki tüm ülkeler gibi biz de kazanmak için oradayız, ama asıl amacımız eğlenmek ve iyi bir sahneyle güzel bir şekilde Yunanistan’ı temsil etmek. Alacağım derecenin önemi o yüzden 2. sırada.

Teşekkür ederiz, bol şans!
Ben teşekkür ederim.

***

Sarbel, bugün Yunanistan konsolosluğunun verdiği bir davete katıldıktan sonra sırasıyla ATV Ana haber’de ve Kanal D’de Okan Bayülgen’in sunduğu Makina programlarında yer alacak.

Röportaj: OGAE Türkiye
©onikipuan.com, tambatumba.com

Reklamlar

Özcan Deniz dinliyor, Ebru Gündeş şarkıları söylüyor! İşte Onikipuan’ın Sarbel’le röportajı…” üzerine 116 yorum

 1. eğer bunlar gerçek düşünceleri ise çok sevindim. bugünlerde tv ye çıkabilirmiş kesin olarak hangi programda olduğunu bilen varsa söylesin

  Beğen

 2. Tebrikler. Güzel bir röportaj
  ayrıca Sarbel’i daha iyi tanımamıza yardımcı olacak öğeler içeriyor…
  Bulgaristan, Türkiye ve Kıbrıs’ın şarkılarını seviyorum gibi…

  Beğen

 3. yunanistan ın türkiyeyle kapışacağını daha öncede yazmıştım şarkılar format olarak aynı ritimler benzer. introsundan finaline kadar türk ve yunan zevklerinin eseri her iki şarkıda.iki santçıda sempatik ve sıcak kanlı. sanki sarbel biraz daha seksi ve genç. yunannistanla türkiyenin ezeli rekabeti esc ye bu yılda renk katacak…

  Beğen

 4. ya herşey boş TÜRKİYE birinci olacak başka yolu yok bunun şarkımız muhteşem yunanistanda iadre eder ama bizimki
  kadar iyi deil bu arada sarbelde iyi bir yunan örneği imiş

  Beğen

 5. onlar açısından strateji we kulis çalışmaları iyi gidiyor. oh ne ala sempatide kazan maya başladılar amaç türkiyeden iyibir puan kapmak. bende dost olmak istiyorum we sem patim war 2 ulusunda politik oyunları olmasa çok iyi geçineceğinede inanıyorum okadar çok ortak yönümüz we kültürel birlikteliklerimiz warki.ama biz türkler inanın onlardan daha ılımlı we iyiyizki bende saxis e oy atmıştım bir daha babayı alırlar 🙂 neyse ben samimiyet lerine güven miyorum hele hala gözleri ülkemizin üstüneyken.tanıdıklarım war yunan arkadaşlar hala eninde sonunda kostantinepolis(istanbu)simile (izmir)perussa(bursa)bizim olacak diyorlar.hala okul eğitimlerinde çocuk we gençlerin beynini bunlarla dolduruyorlar.amacım nefret tohumları atmak diil ama yorumu size bırakıyorum .şarkılarına geleck olursak okadar iyibir parçadeğil belki ilk onda yer ala bilir.ben beğenmedim (beğensemde benden oy çıkmaz abi).kenan a gelecek olursam çok iyi hazırlanmış bir parça.iyibir koroğrafi ile iyi işler yapacagına inanıyorum we ilk 5 te olmazsa şaşarım.

  Beğen

 6. türkiyeden oy almak için yapmış olmasın sakın …bana çok sıcak gelmedi……hatta sanki şarkımızla dalga geçer gibiydi sanki kendi şarkısı çok güğzelmiş gibi….tipik yunaninsanı işte kendini beğenmiş…ama bize yenilmeye mahkum tipoik yunan insanı……..WAAAAAARRR MIII BAN KATILMAYANN BAKİİMM

  Beğen

 7. FARKINDAYSANIZ TÜR KİYEDEN KİMLERŞİ TANIOSUN SORUSUNA V-CVP VERİRKEN İÇİNDE TARKAN GEÇMİODU..HAHAHAHAH ÇOK KOMİK YAA … BU DANGALAK SARBEL KENDİNİ BİZİM TGARKANLA BİR TUTUYO OLMASIN SAKIN….YOK YUOK BU ÇOCUKUN BURNU ÇOK HAVADA …AYAKLARINI YER BASTIRMAK LAZIM BUNA…….

  Beğen

 8. arkadaşlar 2 kuru lafa mı tav oluyonuz.boşversenize…herif biliyo türkleri neresinden yakalayacağını.çok ucuz bi stratejiye yenik düşüyosunuz.bikaç i
  sim ezberlemiş türkiyeden sonra da götünden sallamış.artık hayatta oy vermem bu gayin maloz şarkısına….

  Beğen

 9. güzel strateji bu yunanlılar cok zeki türkler artık ona hasta tebrıkler valla diyecek başka bişey yok.!

  Beğen

 10. atv haberde izledim bugün. adam şakır şakır türkü okudu, türkçesi çok iyi. yani rol yapması imkansız. üstelik çok sempatik bir konuşması vardı. bence iyi bir puan alacak türkiyeden. şarkısı da hiç fena değil ayrıca, hemen kötüleyecek yer arıyorsunuz. size ne zararı var?

  Beğen

 11. nolmuş türkü okuduysa. isterse uzun hawa okusun. 🙂 bunlar hep taktik işi türk çe konuşmuş 2 kelime adam müzisyen kulağı war ezberlemiş belliki diğer yunan lılar gibi türk hayranı ama kalleşliktede geri kalmaz bunlar tabii burda sem patik gözükecek. türklere gıcığım şarkınızda boktan.istanbul bizim.kenanın parçasına gıcığım dicek hali yopk deplasmanda bunlar hep taktik alle alleee

  Beğen

 12. bence dikkatli olmak lazim hersey guzel de biliyosunuz yunanlilara pek guven olmaz solemedi demeyin… tipik bir oy toplama stratejisi bence …

  gorecez bakalim

  Beğen

 13. yaa arkadaslar napıyosunuz sızz sarbel sarbell dıye bıde oy werın tamm olsun adamın atvdekı röportajını ızlemedınızmı ne kadar yapmacık ıkı yuzlu bu adam ıkı tane cumleden mı tanıyacaksınız adamı bız hep boyleyız zaten iki guzel soyle dostumuz ol unutmayın sarkımızı caldılar denınce sarbelhayır calıntı degıl dedımı şimdi turkıyeye gelmiş sarkılarbenzemıo falan dıo dıkkat türkiye bizans oyunlarına gelmeyin sakın bunlara okullarda turk düsmanlıgı ögretılıo o turklerle yunanlılar kardes dıo dikkat

  Beğen

 14. ama hakkını yememek lazım bende makinada izledim çok güzel türkçe türkü okuyor ve de bir bahar akşamı rastladım sizede de çok başarılı bunları sadece strateji için ezberlemesi imkansız gibi geliyor tabi onunda bir etkisi vardır mutlaka bu sıcak yaklaşımının ama tamamen değil

  Beğen

 15. arkadaslar, söz konusu olan bir yarisma… yunanli munanli, ne diye eski terraneleri yeniden calip duruyorsunuz anlamiyorum!!!
  kendi adima favorilerim baska, ne yunanistan ne türkiye eski randimanlarinda degiller…
  ama yine de eglenceli bir final diliyorum.
  ve lütfen bu ikiyüzlü-söyle-böyle-nalet-gavur… laflarindan kurtulalim artik. bunlara rastladikca harbi rahatsizlik duyuyorum.
  düsünce özgürlügü de bir diger kisinin hakkina gasp edene kadardir. ayni seylerin bize söylenmesini ya da yapilmasini ne kadar isteriz? (bkz. youtube olayi…)
  saygilarimla

  Beğen

 16. guerkan a katılıyorum. Bu yarışmanın gerçek bir yarışma olamamasının nedeni hep bu tarz düşünceler değil mi zaten? Adamlar eğlenceli bir şarkı yapmış bizim ki biraz daha güzel…
  Bu arada Okan Bayülgen’in programında dumura uğradım ben çünkü Ebru Gündeş’in hiç hiç bilmediğim bir şarkısını direk söyledi adam yani.. Sonra Hülya Süer’den bahsediyor… YAni isimleri ezberlemiş olamaz. Ayrıca bu adam tam olarak Yunan bile sayılmaz ki bence gelip de burada propaganda yapayım iki numara çekeyim desin. Bu ziyaret tamamen prosedüre uygun bir ziyaret ve bence samimiyetsiz de değildi..
  Hepsine başarılar…

  Beğen

 17. meraba yunan temsilcisi bana göre çook ama çok yapmacık sarkısı fena değildi ama sırf hareketlerinden dolayı auot heee bide çok akıllıhe

  Beğen

 18. ya arkadaşlar ne kadar saçma konuşuyorsunuz!Siz eurovisionu deil de başka şeyleri tartışıyormuşunuz gibi geldi bana!YUnanlılara oy yok yunanlılar yapmacık yunanlılar çok kötü!tamam bunlar sizin düşüncelerinz olabilir ama eurovision bir ŞARKI YARIŞMASI!Eminim bir çoğunuz şarkıya bayıldı of bu parça bizimkinden güzel napacayık diye düşündünüz ama sırf yunanlı ya o yüzden kendinize yediremeyip SIRF YUNANLI DİYE ŞARKI GZÜEL OLSA BİLE YUNANLIYA OY YOK DİYORSUNUZ!ŞARKI GÜZELSE GÜZELDİR YANİ SIRF YUNANLI DİYE ŞARKIYI BEĞENSENİZDE BEĞENMEDİK DERSİNİZ KESİN!SİZ BU GERİ KAFALILIKLA VE BU ZİHNİYETLERLE DEVAM EDİN!NE DEYİM BAŞKA SİZE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

  Beğen

 19. sayra ya katılıyorum şarkı çok güzel.
  yunanistana oy yok diyen arkadaşlarda lütfen daha dikkatli konuşsunlar… sonuçta ŞARKI lar yarışıyor.
  öptüm!! bye

  Beğen

 20. zekler tartışılmaz şarkıyı hiçççç beğenmedim beğensende onlara kılımı wermem adi şerefsiz yunan halkı.2 yüzlülük onlarda arkadan bizi wurmak onlarda.uluslar arası plart formda engellemek onlarda.awrupa birliğine gir meçabalarımızda bile olumsuz kulis çalışmaları onlarda.birde onlara oywerecemhe parçagüzelmiş oky bizim parçamızmı kötü sizlere helal olsun.zaten biz türkler nekaybedersek iyiniyetimizden kaybediyoruz.ben wermem abi beğenmedim beğensemde wermezdim.

  Beğen

 21. ohhh nihayet düzeldi kabus gibiydi karmakarışık neyse… eurovision-turkey.com şu anda hizmetinizde haberiniz olsun

  Beğen

 22. ben yunanlıları pek sevmesemde bu çocuğun rol yaptığını veya türklere hoş görünmek için böyle yaptığını düşünmüyorum. hele taktik olduğunu hiç düşünmüyorum 42 tane ülkeden sadece türk oylarımı onlar için çok önemli saçmalamayın . görmedinizmi türküleri fantzi müziği hatta türk sanat müziğini makamlarına uygun okuduğunu. rol yapmak isteyen biri bir şarkıyı ezberler çıkar ortaya. ingilterede türklerle büyümüş çocuk. hatta türk akrabaları varmış.bu kadar da kem fikirli olmayın bakın ilerde türkiyeye yerleşip albüm bile yapar. hem yapsın ne zararı var sibelde yunanistanda çıkarıyor.

  Beğen

 23. arkadaşlar 2007 eurovision şarkılarını tek tek indşrebileceğim bir site varmı bilen lütfen yazsın teşekkürler

  Beğen

 24. millet niye bu kadar bu sarbel in gay olup olmadığına taktı ben anlamıyorum. öncelikle insanların cinsellikleri kendilerini ilgilendirir.. ayrıca bizim milletimiz çoğu konuda olduğu gibi bu gay eşcinsellik konularındada bilinçsiz. malum ulu önderimiz için yapılan ve tasvip etmediğim ve kınadığım o videouya karşılık bizim türklerin yaptığı videoları seyrettinizmi? sözde yunanlıları aşağlamak için yapılan videolar yunan adalarının reklamını yapmaktan başka bir işe yaramamıştır. zaten adamlar adaları gay turizminin göz bebeği haline getirmişler .bizimkilerde sözde yunanları aşğlıyacaklarya videolarda yuanan adalarını,elele tutuşan , öpüşen erkekleri birbirine sarılan kadınları sirtaki müzüği eşliğinde youtube e göndermişler.. şimdi sözde yunanlıları homoseksüel gösterip öç alacaklar .. zaten adamlar turist gelsin diye adamlar kendileri hazırlıyorlar o kliplerin, belgesellerin, tanıtım videoların daniskasını.. bizimkilerde onların ekmeğine yağ değil bal sürmüşler bal. biraz bilinçlenelim dünya nereye gidiyor biz nerdeyiz . heterolar biraz zahmet gösterip gay leri aşağlama kolaycılığını bırakıp onları tanıyın ..siz istesenizde istemesenizde gay ler insanlık tarihi kadar eski ve insanlar varoldukça bu gerçek yaşanacaktır..

  Beğen

 25. yalnız türkiyenin şarkısının volümü çok düşük .bu sadece bu link için geçerli değil nerden indiriseniz indirin seviye çok düşük nasıl böyle bir hata yaparlar bizimkiler anlamam. bunca paralar dökülürken bu işlere koskoca trt offffff sinirlendim yine bakın yunanistanın şarkısı bangır bangır offfffffff

  Beğen

 26. asla kazanmsksınız
  sarbel greece a en iyi şekilde temsil edip 1. olacak
  siz sonuncu.
  aptalla sişzi

  Beğen

 27. bana bak beni kızdırma sen git oikotimes te bi şeyler yaz. aramızda senin gibilere yer yok.bari yunanlıların adını kirletme. o barbar dediğin türkler a….. na bi şeylermi yaptı yoksa

  Beğen

 28. isteyn isediği yorumm u yapabilir .
  tabi sizin ülkeniz youtube yi kapattığı için…
  böyle bi hosgghre beklemnes

  Beğen

 29. youtube kapattıracak kadar asil bir lideriniz yokki bizde size kapattıralım neyinize hakaret edelimki siz zaten dünyanın yüz karasısınız

  Beğen

 30. setaç türklere hakaret edilirken senin gibi pasivize olucağımızı ve sineceğimizi zannediyorsun seni dangalak seni, hoş bu güne kadar eurovision hakkında kayda değer bi yorum yapabildiğini de pek göremedik ama neyse….

  Beğen

 31. sende biraz zeka olsa o şahsın nick ine bakman yeterliydi .yorumlarını okumasan bile .eğer türksen ne demek istediğini zaten nick inden anlar ve tepki verirdin.

  Beğen

 32. arkadaşlar dün yunanlı olduğundan bile şüphe duyduğum bir pravakatör (barbarianturksoasia)nick li sayesinde seviyesiz yazışmalar oldu. hatta bu komik şahış beni ve bir kaç arkadaşı türk düşmanı bile ilan edecek kadar kendini kaybetmiş, bence acilen bir psikiyatrdan randevu almak zorunda. neyse ben onu kendi hezeyanlarıyla başbaşa bırakıyorum benim yokluğumda diğer arkadaşlar zaten ona gereken cevapları vermiş.. SİTE YÖNETİMİNE…. ACİLLL…. lütfen bir an önce üyelik sistemine geçilmesini tavsiye ediyorum.bu şekilde herkes birden fazla nickle girip olayı provoke ediyor.. bu arada art niyetli yunanlılara şunu söyleyebilirm. sizin youtube daki yaptıklarınız veya bu sitedeki gibi düşmanca yazılarınız bizi asla yıldırmaz. aksine kamçılar. dün benim yokluğumda meydanı boş bırakmayıp kendini bilmez bu zatta haddini bildiren arkadaşlara teşekkür ediyorum. saygılar

  Beğen

 33. ARKADAŞLAR HERKEZ BU YAZIYI OKUR İSE SEVİNİRİM ÖNEMLİ BİR KONU Arkadaşlar biliyorsunuz sarbel türkiye’ye geldi. Geldiği gibide birçok programa konuk oldu bunlardan bazıları atv ana haber bülteni,makina,bestfm gibi yerlere derken çocuk kendini 1.liğe alıştırdı. Bu sarbel’in türkiye’ye geliş sebebi besbelli ben buna oy toplama çabaları diyorum. Neymiş türkiyeyi çok seviyormuş amcası halası türkmüş,türkçe şarkıları ezbere söylüyormuş oymuş buymuş arkadaşlar bunlar hep oy toplamanın fasa fıso’su çocuk kendini türkiyeye sevdirmeye çalışıyor ve oylarıda türkiye’den yunanistana götürmeyi amaçlıyor. Arkadaşlar bu sözlere inanmayın sakın olada yunanistana oy yollamayın sonra çok ahh dersiniz eğer yunanistana oy yollarsanız. Neden mi çünkü bu sene rekabet olacak esc’de 1 oy bile çok önemli yani anlayacağınız türkiyeden yunanistana gidecek olan bir oy türkiye’yi 2. Yunanistan’ı 1. yapar aynı 2003 yılında belçikanın yaşadığı gibi. onun için belçikanın yaşadığını yaşamamak için yunanistana oy yollamayın arkadaşlar .ne bileyim gürcistana yollayın almanya’ya yollayın ispanya’ya yollayın ama yunanistana yollamayın çünkü yunanistanın şarkısı iyi bir şarkı birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum aynı şekilde kenanın şarkısınında birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum bunun için bu iki ülke arasında kıyasıya bir rekabet olacağı için türkiyenin kıl payı birinciliği kaçıracağından korkuyorum bunun için arkadaşlar yunanistana oy yollamayın…..

  Beğen

 34. TARİHİ GERÇEKLER
  Yunanlılar tarihte masum Türk halkına yapmadığını bırakmadı bebekleri anne karnında öldürüp kadınları çoçukları diri diri yaktılar.Kıbrısta çoluk çocuk dinlemeden hunharca anaları bebeleri öldürdüler.Allahım; sen masum insanları öldürenlerin sonunu hayır etme yarabbim.Bu katiller elbet bir gün cezalarını çekecekler.
  BİRDE ŞUNA DEĞİNMEK İSTİYORUM.
  Sarbel bir yunanlı ama öbürlerine gerçekten benzemiyor.Her insanın iyisi kötüsü vardır arkadaşlar Bu insan ülkemize gelmiş tüm samimiyetiyle bizleri sevdiğini göstermiştir.Sarbelin bu davranışları yunanlılara örnek olsun.Ben gerçekten sarbeli çok sevdim Allah yolunu açık etsin.
  BİRDE SİTEDEKİ ZAVALLI YUNANLIYA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM.
  Sen Türkiyede yaşayan bir insansın.Bu toprağın ekmeğini yiyor ,suyunu içiyorsun.Bu ülkeye ve Türk insanına hakaret ediyorsun yazık sana zavallısın biraz insanlık öğren Türk insanından.Madem bu ülkeyi sevmiyorsun defol git burdan.Yunanistanda yaşa gelme buraya.Bilki böyle davrandığınız müddetçe hep kaybedeceksiniz.Her zaman barbarlıkları sizler yaptınız bize barbar dediniz.Tarihle sizler yüzleşiniz. Öldürdüğünüz binlerce masum insanın hesabını öbür dünyada vereceksiniz.ve Şunuda bilinki bu ülkedeki insanlar o kadar vatanseverki okadar milliyetçiki.Türkiye her zaman bu güzel insanların sayesinde dahada güçlenecektir bunu anlayın ve bizi biraz örnek alıp iyi bir insan olmayı öğrenin.
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

  Beğen

 35. VE DAHASI 😉
  YUNAN ARKADAŞ, TÜRKİYE EN GÜZEL CEVABI SİZE 4/1 LİK SKORLA VERDİ.REZİL BİRDE BURDA NE YÜZLE ÇIKIYOR KONUŞUYORSUN O SÜPER GOLLERİ KALENİZDE GÖRDÜKTEN SONRA DAHA NEYİ SAVUNUYORSUN BENCE SEN BURDAN DEFOLUP YUNANİSTANIN KARİYERİNİ YERLERDEN TOPLAMAYA BAK…
  KÖTÜLER HER ZAMAN KAYBEDER… 🙂 EN BÜYÜK TÜRKİYEM 🙂

  Beğen

 36. YORUMSUZ
  Eurovision’da eşcinsel dayanışma

  Eurovision Şarkı Yarışması finalleri bu yıl her zamankinden farklı geçecek. Bu farklılığın sebebi bu yıl puan hesaplamalarında sadece siyasi değil, cinsel tercihlerin de etkili olacağının bilinmesi. Yarışmaya Ukrayna adına katılacak olan Verka Serduchka ülkesinin ‘Huysuz Virjini’ olarak biliniyor. Danimarka adına yarışacak olan Peter Anderson da ‘şuh kadın kostümleri’ içinde şarkısını söylüyor. Yüksek sesle söylenmese de organizatörler bu iki ismin cinsel tercihlerinin yarışmanın yapıldığı ülkelerdeki tüm eşcinsel oyları toplayacağını düşünüyor. Ukraynalılar ise gelecek puanlardan çok ülke ‘gururunun’ derdine düşmüş haldeler. Bu uğurda bir miting düzenlendiğini ve Verka’yı temsil eden bir bebeğin ateşe verildiğini yazmak durumu anlatmak için yeterli olur, diye düşünüyorum 05.04.2007 SABAH GAZETESİ

  Beğen

 37. ne alka yani tolga maxx………ne alkaaaaa….
  çok ii biş eyaprsanız zaten kazanamamanız müm kün değil..
  siyasetle eş cinsellikle alakalı değil.
  tıplasan kaç eşcinsel var ki şurda.
  bu çok saçma her şy o geceki performansa bağlı siyasi miyasi cinsel minsel hiç bişeyin alakası yok janm…
  “başarmak yada başaramamak aynı şeyler…..önemli olan gözterilen çaba”……sefgiler

  Beğen

 38. memetika yazımın başında dikkat edersen yorumsuz ibaresi var ve o yazı tamamıyle basından bilgilendirme amacıyla alınmıştır. yani kalkmışsın sen bana ne alaka diyorsun. madem ne alaka dedin bende ozaman yorumlarımı yazayımda seninde dikkatsizce yazdığın yazı yerini bulsun . öncelikle şunu bilmelisinki tüm dünyada eurovision gay kültürünün bir parçası olarak kabul edilmektedir.ayrıca o kaç tane eşcinsel varki dediğin avrupanın yarısı eşcinsel (homoseksüel,lezbiyen,travesti,trans, biseksüel, gay vs….hepsi eşcinsel olarak kabul edilir) eşcinsel oyları bu yüzden önemlidir. türkiyedede çevrene biraz dikkatli bak istersen.

  Beğen

 39. işte eurovisiona katılan gay sanatcılar;

  Cornald Maas. Leader of the “expert jury” in the 2003 to 2005 dutch semi finals. Tv-commentator and also a eurovision fan himself!
  Donna McCaul. Irish participant of the 2005 contest.
  Rudolf Mooshammer. Took part in the german selection in 2001, together with the group Münchener Zwietracht.
  Tony Neef. Took part in the dutch selection for Eurovision; 1990, 1992 and 2005.
  Páll Óskar/Paul Oscar. Icelandic participant of the 1997 contest.
  Sigridur Beinteinsdóttir/Sigga. Icelandic participant of the 1990, 1992 and 1994 contest. (This is an unconfirmed rumour)
  Alexandra Potvin. Presenter of Belgian national finals in the 90s.
  Frederique Spigt. Bisexual. Took part in the dutch selection of 1998.

  Tomas Thordarsson. Danish participant of the 2004 contest.
  Alex Panayi. Represented Cyprus in 1995 and 2000. Did backing vocals several times.
  Anne Grete Preus. She wrote a couple of songs for the norwegian finals in 1984 and 1985.
  Axel Gran. Took part in the norwegian selection of 1977.
  Ronnie Tober. Dutch participant in the 1968 contest.
  Yasmine. Gave the votes for Belgium in 2006.
  Christer Björkman. Swedens participant in 1992, now one of the powerful men behind the swedish melodifestivalen.
  Andreas Lundstedt. Andreas took part as a solosinger in swedish finals of 1996 and 1997. As a member of Alcazar in 2003 and 2005. Finally he was able to go to the international final in 2006. Representing Switzerland.
  Magnus Carlsson. Took part in Melodifestivalen in 2000, 2001 and 2002 as leadsinger for Barbados. In 2003 and 2005 as a member of Alcazar, and then as a soloperformer in 2006.
  Alexander Bard. Composed several entries through the years, and participated twice as a member of BWO.
  Michelle. Dutch participant in 2001.
  Eva Dahlgren. Took part in the swedish finals of 1979 and 1980.
  Deen. Represented Bosnia in 2004 + took part in the local selection in 1999, 2001 and 2003.
  Harm Edens. Presented the dutch semi finals in 2003.
  Samantha Fox. Took part in the UK selection in 1995.
  Jonas Gardell. Presented the swedish final in 2003, together with his husband Mark Levengood.
  Mark Levengood. Presented the swedish final in 2003 and 2005.
  Gordon. Took part in the dutch finals of 1990 and 2003
  Bob Benny. Represented Belgium in 1959 and 1961.
  Gerard Joling. Represented the Netherlands in 1988.
  Bart Kaëll. Took part in the national finals of Belgium in 1983 and 1987.
  Brian Kennedy. Bisexual. Represented Ireland in the 2006 final.
  Paul de Leeuw. Presenter for the dutch national finals several years, and was last seen giving the votes for the dutch jury in 2006.
  Harold Verwoerd. Dutch singer, took part in the national finals in 1990, 2000 and 2001.
  Lauri Liiv. Estonian singer. Took part in 1998, 1999 and 2000. Did backing vocals in 2002 and 2003 for other acts.
  Mathias Holmgren. Leadsinger of Barbados in 2003 and took part in the swedish semi finals of 2005.
  Rickard Engfors. Took part in the swedish semi finals of 2005.
  Patrik Rasmussen. Was leadsinger for group DATE in the 2005 selection in Sweden
  Gary Revel Jr. American in Finland. Did backing vocals for Laura in the 2002 international final. Took part in several finnish selections. Also did some nude modeling in the 90s.
  Jari Sillanpää. Finnish participant in 2004.
  Dina. Represented Portugal in 1992.
  Michael von der Heide. Swiss singer that took part in the german selection of 1999.
  Azis. Bulgarian backing singer of 2006.
  Rex Gildo. Took part in the german national finals of 1960 and 1969.

  Jürgen Marcus. Represented Luxembourg in 1976. Also took part in german national finals in 1975 and 1982.
  Hanne Haller. As a singer, she took part in the national final in 1979 & and she composed the winning entries of 1985 and 1996
  Louis Hendrik Potgieter. Singer & dancer, part of Dschinghis Khan in 1979
  Peter Plate. Singer & composer, male part of Rosenstolz who took part in the german final of 1998.
  Patrick Lindner. Sang in the national final of Germany in 1999
  Fancy. Sang in the national final of Germany in 2000.
  Villaine. She sang in the national final of Germany in 2005.
  Thomas Hermanns. TV-presenter, gave the german votes in 2005 and 2006, and a big fan of Eurovision
  Geir Lillejord. One of the two “girls” from Queentastic, norwegian final of 2006.
  Dean Erik Andersen. The second “girl” from Queentastic, norwegian final of 2006.
  Jan Werner Danielsen. Norwegian singer for 1994. Outed in swedish tabloid Aftonbladet, by Elisabeth Andreassen in 2002, but still unconfirmed by the singer himself.
  Haldor Lægreid. Norwegian singer of 2001. Never confirmed by the singer himself.
  José Carlos Ary dos Santos. Lyricist of the Portuguese 1969, 1971, 1973 and 1977 entries.

  Beğen

 40. uffff ne salaKSınız ya bu herif resmen roL yaPior a.q İpnesi diOki özcan deniz diNliyorum yok amcam ve karısı türk? vs vs vs utanmasa müslÜman Olurum dicek sirf bizlerden oy alabilmek İCİN YUNANlİLARİn oyununa gelmiyeLim 1 Puanda önemli eurovisionda UFFF !!

  Beğen

 41. ARKADAŞLAR HERKEZ BU YAZIYI OKUR İSE SEVİNİRİM ÖNEMLİ BİR KONU Arkadaşlar biliyorsunuz sarbel türkiye’ye geldi. Geldiği gibide birçok programa konuk oldu bunlardan bazıları atv ana haber bülteni,makina,bestfm gibi yerlere derken çocuk kendini 1.liğe alıştırdı. Bu sarbel’in türkiye’ye geliş sebebi besbelli ben buna oy toplama çabaları diyorum. Neymiş türkiyeyi çok seviyormuş amcası halası türkmüş,türkçe şarkıları ezbere söylüyormuş oymuş buymuş arkadaşlar bunlar hep oy toplamanın fasa fıso’su çocuk kendini türkiyeye sevdirmeye çalışıyor ve oylarıda türkiye’den yunanistana götürmeyi amaçlıyor. Arkadaşlar bu sözlere inanmayın sakın olada yunanistana oy yollamayın sonra çok ahh dersiniz eğer yunanistana oy yollarsanız. Neden mi çünkü bu sene rekabet olacak esc’de 1 oy bile çok önemli yani anlayacağınız türkiyeden yunanistana gidecek olan bir oy türkiye’yi 2. Yunanistan’ı 1. yapar aynı 2003 yılında belçikanın yaşadığı gibi. onun için belçikanın yaşadığını yaşamamak için yunanistana oy yollamayın arkadaşlar .ne bileyim gürcistana yollayın almanya’ya yollayın ispanya’ya yollayın ama yunanistana yollamayın çünkü yunanistanın şarkısı iyi bir şarkı birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum aynı şekilde kenanın şarkısınında birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum bunun için bu iki ülke arasında kıyasıya bir rekabet olacağı için türkiyenin kıl payı birinciliği kaçıracağından korkuyorum bunun için arkadaşlar yunanistana oy yollamayın…..

  Beğen

 42. ARKADAŞLAR HERKEZ BU YAZIYI OKUR İSE SEVİNİRİM ÖNEMLİ BİR KONU Arkadaşlar biliyorsunuz sarbel türkiye’ye geldi. Geldiği gibide birçok programa konuk oldu bunlardan bazıları atv ana haber bülteni,makina,bestfm gibi yerlere derken çocuk kendini 1.liğe alıştırdı. Bu sarbel’in türkiye’ye geliş sebebi besbelli ben buna oy toplama çabaları diyorum. Neymiş türkiyeyi çok seviyormuş amcası halası türkmüş,türkçe şarkıları ezbere söylüyormuş oymuş buymuş arkadaşlar bunlar hep oy toplamanın fasa fıso’su çocuk kendini türkiyeye sevdirmeye çalışıyor ve oylarıda türkiye’den yunanistana götürmeyi amaçlıyor. Arkadaşlar bu sözlere inanmayın sakın olada yunanistana oy yollamayın sonra çok ahh dersiniz eğer yunanistana oy yollarsanız. Neden mi çünkü bu sene rekabet olacak esc’de 1 oy bile çok önemli yani anlayacağınız türkiyeden yunanistana gidecek olan bir oy türkiye’yi 2. Yunanistan’ı 1. yapar aynı 2003 yılında belçikanın yaşadığı gibi. onun için belçikanın yaşadığını yaşamamak için yunanistana oy yollamayın arkadaşlar .ne bileyim gürcistana yollayın almanya’ya yollayın ispanya’ya yollayın ama yunanistana yollamayın çünkü yunanistanın şarkısı iyi bir şarkı birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum aynı şekilde kenanın şarkısınında birinciliğe oynuyacağını düşünüyorum bunun için bu iki ülke arasında kıyasıya bir rekabet olacağı için türkiyenin kıl payı birinciliği kaçıracağından korkuyorum bunun için arkadaşlar yunanistana oy yollamayın…..

  Beğen

 43. YORUMSUZ (basından) Bugün son gün, haydi Doğulu’ya oy verin
  Eurovısıon Şarkı Yarışması öncesi yabancı bir internet sitesi, ülkeler arasındaki rekabeti sanal ortama taşıyor. “escstats.com/chart07.htm” adresindeki sitede yapılan “Eurovision Ön Oylaması” nda bugün son gün. Kıbrıslı Rumlar, bu sitede verdikleri oylarla, kendi adaylarını ilk iki sıraya yerleştirdi. Kıbrıs Rum Kesimi’nin adayı Evridiki & Dimitris Korgialas birinci sırada. Yunanistan’ın adayı Sarbel ise ikinci sırada. Türkiye’yi temsil eden Kenan Doğulu ise bu sitede 12′nci sırada yer alıyor.
  İdil DEMİREL / DIŞ HABERLER / SABAH GAZETESİ
  07.04.2007

  Beğen

 44. SİTE EUROVİSİONDAN ÇIKMIŞ.KAWGA MEYDANINA DÖNMÜŞ WE GÖRÜYORUMKİ HEP AYNI KİŞİLER SİTEYİ TEKELİNE ALMIŞ SEWİYE DÜŞTÜĞÜ İÇİN SİTEYE UZUNZAMANDIR YAZMIYORDUM BUĞÜNGİRİİM DEDİM DEĞİŞEN BİRŞEYYOK NESAYGI KALMIŞ NESEWGİ KALMIŞ.HERNEKADAR BİRKAÇ TÜRKSİTESİNDE TÜRKLÜĞÜNDEN ŞÜPHEDUYDUĞUM ARKADAŞ KENDİNİ ZORASOKARAK (BUSİTEDE HUZURKAÇIRMAKTAN BAŞKA SANIRIM İŞLERİ YOK.)WE BENİMGİBİ TÜRK OLMAKTAN WE PARÇAMIZDAN GURUR DUYAN TÜRKLER HER ŞEYİN FARKINDADIR WE ORTAM YÜZÜNDEN BAŞKA SİTELERE YÖNELMİŞTİR…SEWGİLİ KENAN DOĞULU WE EKİBİ BİZLER PARÇANI ÇOK BEĞENDİK WE BİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİNİ BİLMENİN RAHATLIĞI İÇİNDEYİZ BİZLER TÜRK ÜZ WE SENİDESTEKLİYORUZ BİRTÜRK SİTESİNDE EUROVİSİON SAYFASINDA (SİTEYÖNETİMİNİN ÇOK BÜYÜK HATASI WAR BU İŞTE)DAHA HUZURLU WE PAYLAŞIMCI YORUMLAR YAZMAK İSTERDİK BUNU BİZE SAĞLAMADIGINIZ İÇİN SİZİ KINIYORUM.
  HATTA ŞÖYLEDE YAPABİLİRSİNİZ SİTEİSMİNİ .HADİ TÜRKLERİ WE TÜRKPARÇALARINI AŞŞAĞILIYALIM SAYFASI BÖYLECE BİRTÜRK SAYFASI OLMADIĞINIZI ANŞARIZ.BURDADA İŞİ GÜCÜ OLMAYAN İNSANLAR WATANIMIZIN İÇİNDEKİ BAZILARI DAHA İYİ KENDİLERİNİ İFADE EDEBİLİRLER.
  SAYGILARIMLA

  Beğen

 45. sarbelin şarkısı evet çok güzel ve birincilikte kenanla yarışıcak gibi görünüyor sarbelin türklerin sempatisini kazandığıda doru arkadaşlar hep oy toplamak için yapıyo demiş e başka neden yapsınki zaten ülkeleri dolaşmasının amacı hem şarkısını tanıtmak sevdirmek hemde oy toplamak kennada aynısını yapmıyomu zaten yunanistana 12 deil 10 puan verilsinki biz riske girmeyelim KENANA BAŞARILAR 1.TÜRKİYE OLUR İNŞALLAH…

  Beğen

 46. salak seyler siz kebdinizi ne saniyosunuzda sarbelime kotu laflar soyluyosunuz siz ikl once kendi sarkiniza bakin shake it ip sekerim diye sarki mi olurmus?aptal turkiyeliler hicbirseyden haberiniz yok! sarbel eurovisionda birinci gelicek Σαρμπελ αγαπη μου μην ακουw κανεναν εσυ κανε αυτο που σου αρεσει!!! oh canima yarasin yunanca bilmeyenler patlasin! yunanistandan ebrou

  Beğen

 47. Yunanca bilmeyenler niye patlasın Bizim gül gibi Türkçemiz Varken o sizin iğrenç dilinize kalmadık sen çatla patla ve bu arada sen kimsinki Türkiyelilere Türklere aptal diyebiliyosun Gerçek bir aptal varsa o da sensin. Siz Yunanlılar Türklerin tırnağı olamazsınız ve sende sonradan olma yunanlılardansın Ebru hanım demi seni kanı bozuk seni.

  Beğen

 48. ebrou: seni kınıyorum burada yorum yapan insanlara senin okelimeyi söylemeye hakkınyok.kötüsöz sahibine aittir.

  Beğen

 49. ewet ebrou yazık gercekten yazıkkk… sızkı atalarımızın balkanlardakı yadırgarlarıda boyle dusunuyor… Kendımde o guzel balkan topraklarından olan bırı olarak utandım…
  Yanı nedendırkı asıl ırkından ınsan utanır..
  Nedendırkı ınsan tarıhte dostluk ılıskılerı yasasakda arkamızdan bıcaklayan bırının taraftarı olur..
  Bu arada Yunanıstanda Sızlere yapılanlarıda unutmusun turklerın hıcbırseye hakkı yoktu nerdeyse(sımdıkı durumu bılmıyorum)

  Kesınlıkle Yunan dusmanı veya Yunanıstan dusmanı deılım.. Yunanlılarla Turklerın kulturude coook uzun yıllar bırlıkte yasadıkları ıcın benzerlık gosterır.Ama bu sekılde hıc kımse kendını kucultmesıne gerek yok…

  Beğen

 50. süper olmuş şarkı manyak yaa çok ta yakışıklı ama kenan imirzalıoğlu duy sesimi nolurrrrr sana deli gibi aşığım benimle evlenirmisin???

  Beğen

 51. SEVİMLİ BİR İNSAN.HERALDE ÜLKELER İYİ İZLEYEMEMİŞ ONU BENCE DAHA YÜKSEK PUAN ALMALIYDI.HAKSIZLIK OLDU.SANKİ SIRBİSTANINKİ ÇOK GÜZELMİŞ GİBİ ONA OY ATTILAR.AYRICA BEYAZ RUSYA DA GÜZELDİ.

  Beğen

 52. arkadaşlar bn tam bir sarbel hayranı oldum onu gördükden sonra .çok şeker ama değil mi?inanın onunla tanışmayı o kadar çok isterdim ki.biliyorum belki imkansız ama onun gibi tatlı birini uzakdan sevmek bile güzel.SARBEL SENİ ÇOK SEVİYORUM.VE SEVECEĞİMMMMMMMMMM BİTANEMSİN SEN BENİMMMMM.AŞŞŞKIMMMMMMMM.

  Beğen

 53. kim ne derse desin sarbel hem çok şeker hem çok yakışıklı hemde çok başarılı shake it up sekerimden daha güzel bi şarkısı var ve bu dereceyi hak etmiyodu
  ve ben şunu anlamııyorum burda sarbel rol yapıyo diye kırk laf ediiyosunuz bizim Türk Milleti ezeli düşmanı ermeni lere gidiyo tam puan veriyo onun içn bi laf edilmiyo üstü örtpas ediliyo

  Beğen

 54. ne yazıkki biz bunun gibilerine(ebrou)kapımızı açıp insan yerine koyuyoruz ama onlar, insan müsvetteleri hiç hatırlamıyolar ege denizine nasıl döktüğümüzü o kanı bozukları zamanında

  Beğen

 55. sarbele aşığım bayılıyorum keşke 1. olsaydı olsun o benim gönlümün birincisi ne olur türkiyeye bir daha gelsinn nolurrrrrrrrrr

  Beğen

 56. sarbelin şarkısı müthiş ya nsl 1.olamadı anlamıyorum
  hareketli tam yaz şarksı yunanlılar yaptımı yapıo ma a sarbel tam yunanlı deil anne tarafılübnanlı we arap kökenlş yarı müslüman onadn kanımı ısındı :Danti greece

  Beğen

 57. ay şu melih salagı heryerde yarabbim eger şu sirpli melihsen sana diorum salak senin işin gücün yokmu kafanı pc den biraz kaldrda dünyada neler oluo bi bak. böle yapmıosun sonra ona buna iftira atıosun. yarım beyinli.

  Beğen

 58. sarbel i çok seviyorum nasıl 1.olamadı anlamıyorum kenandan daha iyi bi şarkısı vardı ve hatta bin katı yakışıklı onu çok seviyorum danslarınada hayran kaldım yaaaa keşke tanışma fırsatımız olsaydı onu seviyorum

  Beğen

 59. sarbel sana ağşıım gelmessen kemdimi 22 temmuz doğum günüm den sonra yani 23 temmuz günü asarım
  canişkom
  şaka yaptım seni seviom ama onuru sevdiim kadar deil
  byyyyyyyy kendine
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  bak
  aşkımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  Beğen

 60. sarbelin şarkıları çok güzel ayrıca çok yakışıklı bence yunanlıların hepsi Türk düşmanı değil 😀

  Beğen

 61. ben sarbel hayranı öyle bir röportaj yapmışsınızki hepinize teşekkürler ben yassou maria şarkısını çok seviyor ve dinliyorum sarbel’i de çok seviyorum ve itiraf ediyorum
  sarbel I love you

  Beğen

 62. YA BEN HAYATIMDA BU KADAR GÜZEL Bİ ŞARKI DİNLEMEDİM YA Bİ ŞARKI BO KADAR MI GÜZEL OLABİLİR AŞIRI BEENDİM ÇOK GÜZEL DİYİCEK SÖZ BULAMIYORUM.SARBELİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUM….

  Beğen

 63. sarbel ben seni tanıdım tanıyalı sana aşık oldum senin resmini görünce içim de bişey oluyor arkadaşlar lütfen aranızda sarbelin msn adresini yada telefon numarasını bilen varsa bana göndersin msn adresim belgin_bob@example.com lütfen allah rızası için çok zor durumdayım

  Beğen

 64. Offf ya su yakisikliliga bir bak, ben sarbele bittiyorum resmen. ve üstelik bütün sarki lari da güzel. Bence Sarbel 1. olmasi lazimdi. ama zaten benim icin o 1. en güzel sarki eurovisiondada simdiye kadar dinledigim bütün sarki lardan en güzellerini söylüyor. Yunanistana haftaya gidinice insallah orda görüsürüz

  Beğen

 65. Amma turkiyenin ermenilere bu kadar ses vermesi beni gercekten uzdu. onlar buna deymezdiler. Asl turk dusmani ermenilerdir.

  Beğen

 66. Ya tamam yunanlilar türklere karsi cok da hos seyler söylemiyor. tabi bizde yunanlilara karsi cok güzel seyler demiyoruz ama neyse. ben Türkiyi coooooook seviyorum, ama….. Yunanistana ölüyorum. Hem Yunanlilari düsman olarakda görmüyorum. aslinda Yunanistanda cok harika. Sarbel se agapo!!!!!!!! YA ALLAHIM SARBELDEN DAHA YAKISIKLI BIRI VARMI SU DÜNYADA ????????????????? Ben su an almanyadaim ve herkese slm lar!!!!!!!!!!!

  Beğen

 67. canım ya çok tatlı ve çook yakışıklısın seni çook sewiyorum. 1.lik senin hakkın hayatım.en büyük hayalim seni görmek cnmmmmmm benimmm.

  Beğen

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s