Türkiye finalde…


Eurovision 2007 yarı final gecesi sona erdi. Ülkemizi Eurovision’da temsil eden Kenan Doğulu “Shake It Up Şekerim” ile finale yükseldi. Türkiye finalde 22. sırada yarışacak.

İşte finale çıkan ülkeler ve yarışacakları sıra:

3. Beyaz Rusya
4. Makedonya
7. Slovenya
8. Macaristan
11. Gürcistan
14. Letonya
17. Sırbistan
21. Bulgaristan
22. Türkiye
24. Moldova
Direk finalde yarışacak ülkeler:

Bosna hersek
İspanya
İrlanda
Finlandiya
Litvanya
Yunanistan
İsveç
Fransa
Rusya
Almanya
Ukrayna
İngiltere
Romanya
Armenia
Yarışmanın dün gece yapılan yarı finali, Finladiya Televizyonu YLE’nin organizasyonuyla Avrupa Yayın Birliği (EBU) üzerinden 42 EBU üyesi ülkenin yanısıra Avustralya ve Japonya ile İspanya Televizyonu TVE’nin kablolu yayını aracılığıyla ABD ve Güney Amerika’da da ilgiyle izlendi.

Helsinki Hartwall Arena Buz Hokeyi Salonu’nda düzenlenen ve yüzmilyonlarca insanın canlı yayından izlediği yarı finalde Kenan Doğulu ile birlikte podyuma çıkan dansçılar Dominique, Jessica, Charlie ve Sarah’nın giysileri de salondaki 12 bin kadar seyircinin beğenisini kazandı.

Sahnenin küçük olmasının Doğulu’yu etkilemediği gözlenirken, profesyonel yaklaşımla başarılı bir biçimde parçasını sunan Doğulu, canlı olarak güzel bir performans sergiledi.

Kenan Doğulu ve dansçılarının Harem temasından yola çıkılarak hazırlanan giysilerinde yaklaşık 50 bin Swarovski kristali kullanılması da gözlerden kaçmadı.

Doğulu’nun ceketinin iç kısmında 11 bin taş ve elişi süslemeler ilk bakışta göze çarpmasa da, Doğulu’nun dönüş hareketlerinde ceketinin iç kısmındaki taşlar ilgi çekerken, dansçı kızların yüzlerinde kullanılan Swarovski kristalleri ilginç görüntüler yarattı.
 
İngiliz asıllı Dominique, Sarah ve Charlie ile Finlandiyalı Jessica’nın 22 ayar altın suyuna batırılmış kumaştan yapılan giysilerinin üst bölümü ile giysilerin tümünde yer alan kristaller sahnede adeta bir ışık seli yarattı.

Koreografisinde caz ve oryantal figürlerinin de yer aldığı dansta Doğulu, şarkıdaki Türk ezgileri bölümünde cebinden çıkardığı mendilini sallayarak yaptığı halay figürleriyle seyircileri coşturmayı başardı.

Doğulu için özel hazırlanan sanatçının boynundaki küçük altın rengi papyon, giysisine renk katarken, giyside Türk bayrağının renklerini taşıyan Doğulu, şarkısının sonunda büyük alkış topladı. Doğulu seyircileri selamlayarak sahneden ayrıldı.

Yarı finalde en yüksek oyu alan 10 ülke, yarın yapılacak ve 24 ülkenin katılacağı finalde yarışacak.

Finali kazanan ülke, 15 Mayıs Salı günü EBU’nun organize ettigi promosyon turuna çağrılacak. İsveç ile başlayan organizasyon, Danimarka, Hollanda, Almanya ve İspanya’da verilecek konserlerden sonra Yunanistan’da sona erecek.

İşte Kenan Doğulu’nun Eurovision yarı finalindeki performansı:

Reklamlar

Türkiye finalde…” üzerine 340 yorum

 1. açıkcası hayal kırıklığına uğradım daha ii bi sahne şovu bekliyodum ayrıca ilk 3 ü falan ummayın ki ben ilk 5 i bile ummuyorum

  Beğen

 2. bir “profesyonel” yazı da benden…

  açıkçası Finlandiya çok kötü bi organizasyona ev sahipliği yaptı, bi Eurovision bu kadar mı çoşkusuz olurdu. Açıkçası bana 4 sene önceki Letonya’nın sıkıcılığını hatırlattı, bu kuzey ülkelerinde hakikaten ruh yok. Bu Eurovision’un bana Letonya’yı hatırlatmasının bir diğer sebebi de Kenan Doğulu’nun Kıpkırmızı alevler içinde söylediği şarkısının coşkusunun Sertab’ınki gibi coşkulu ve etkileyici olmasıydı, her ne kadar ses düzeni nedense “özellikle” bizim şarkımızda berbat ötesi olması ve müziğin çok az duyulmasına ve Kenan’ın sesinin mikrofonda çok fazla çıkmasına karşın yine de Kenan harkikaydı, göğsüm kabardı, bir insan bu kadar mı canlılık katar yarışmaya, adeta sondan ikinci çıktı ve muhteşem final yaparak bu tekdüzeliğe bi heyecan kattı. Öncelikle helal olsun Kenan’a, umarım daha da güzelnii Finale saklamıştır diyorum ve umut ediyorum ve diğerlerine geçiyorum.

  İlk 10 ülkenin açıklanmaya başlanmasından sonra şok oldum diyebilirim. İlk önce Beyaz Rusya açıklandı ki hakkıyla yarı finali geçti, çok başarılıydı diyebilirim rahatlıkla. Makedonya güzel kız avantajı ile geçti bence. Slovenya ise bu yarışmada bence kabustu. (Hani bizden önce çıkan gotik görünümlü operacı) Ve ben dalga geçtim artık bu salak da çıkarsa finale dedim ve de çıktı! Macaristan’ın şarkısı kesinlikle Eurovision’luk değil; sıkıcı tabir edebileceiğimiz şarkılardan ama kesinlikle solistin sesini inanılmaz güzel kullanmasıyla sıyrıldı ama yine de tahmin etmemiştim finale çıkabileceğini. Gürcistan ise bence ilk defa katılmasının etkisiyle oylar topladı çünkü şarkıda hakikaten iş yok; kılıç kalkan ekibiyle solist kızın şirin olma çabası kurtardı bence çünkü düzenlemesi berbattı ilk başta adeta kemençelerle başlayıp sonra nakarata bi anda sert dans ritmine dönmesi falan. Resmen kabustu bence. Letonya zaten berbattı ve bu kadar oy toplayıp finale kalması çok tuhaf oldu-kimsenin onların finale çıkıcaığını düşünmediğinden o kadar eminim ki… Sırbistan ise lezbiyen solistinin performansıyla nerdeyse 0 korerafiyuyle finale kaldılar. Gerçekten sahne şovu olarak çok fazla kötüydü ama solist başarılıydı. Bulgaristan ise biçok insan tarafından favoriler arasında gösterilse de ben yine de şarkıyı inanılmaz itici buluyorum. Açıkçası finale çıkacağı garantiydi ama yine de 8.açıklandığı için “acaba”dedim ama beni yanılttılar. Moldova ise hoş bi performansla bisürü hayalkırıklığının ardından benm kişisel favorilerimden olup da nadiren finale kalan 2-3 ülkeden biri olması nedenyile sevindirdi beni.

  Ayrıca Türkiye’nin 9.açıklanması beni resmen öldürdü, bu kadar sürprizlerden sonra “acaba biz de mi gidemicez” dedim ama Kenan’ım yanılttı bizi. Ve bu şekilde bize heycan yaratmasının dışında 2.bi artısı da finalde oldukça avantajlı bi yerde başlicaz yarışa, sondan 2.sıradayız yine ve daha iyi bi yer seçemezdik final için. Bunu da göz ardında etmemk gerek…

  Benim yarı finali geçemeyen favorilerime gelince,
  Öncelikle en büyük hayal kırıklığı İzlanda ve Kıbrıs Rum Kesimi oldu. bu 2 ülkeden oldukça emindim; İzlanda’nın şarkısı inanılmazdı fakat tek kötü yanı şarkının “Eg Les I Lofa Sinum”lu izlandaca versiyonunun prozodisinin “Valentine Lost”lu ingilizce versiyonundakinden 1000 kat daha başarılı olmasıydı ama onlar dil kaygısıyla İngilizceyle katıldılar ne yazık ki. Kıbrıs ise 3.sırada çıkmasının bedelini ödediler bence çünkü çok güçlü bi şarkı ve favoriydi ve elenmesi en büyük sürprizlerden biri oldu. İsviçre ve Danimarka’^nın elenmesine ise çok sevindim; tipik Eurovision şarkılarıydılar ve çok sıkıcıydılar ve bunlar da sürpriz olarak nitelendirildiler. Benim diğer favorilerimden Hırvatistan’ın 70lik dedeyle elenciğe belliydi ama şarkı inanılmaz güzeldi, benim İzlanda’yla beraber en sevdiğim şarkılardan biri oldu bu şarkı. Gerçi dünkü performans olarak dede çok kötüydü hatta o kadar çatallıydı ki sesi , bi ara kötü ses düzeniyle korkunç çıktı sesi, allahtan vokalist kadın tam zamanında resmen araya girdi ve kurtuldu diyebilirim (: Norveç de sıcak bi Latin şarkısıyla katıldılar ve bence başarılıydılar ama bu onlara yetmedi. Son 12 yıldır düzenli olarak finale kalan Malta da sürpriz yaptı ve elendi. AÇıkçası onların “Vertigo” şarkısı da çok sıcak bi Akdeniz şarkısıydı ama yine de bu onlara yetmedi. Portekiz’in de şarkısı yine Latindi ama onlar da elendi ki elenicekleri belliydi, son 4 yıldır Poertekiz bi türlü elemeleri geçemedi ve bu sene de kimseyi şaşırtmadı finale çıkamamaları. Estonya’nın şarkısı da hareketli ve güzeldi ama finale çıkamayacğını biliyodum ve değişen bişey de olmadı. Beni en çok üzenlerden biri de Hollanda oldu. Şarkı hollandaca söyleniceği söylenmişti ama sonra bi değişiklik yapıp İngilizce’yle katıldılar ve çok da güzel oldu ama haketmedikleri bi şekilde finale çıkamadılar ve bence çok yazık oldu edsilia’ya.

  Gelelim finale.

  Finalde koskocaman Rusya 1.liğe oynuyor ve bence bu sene 1.rusya olucak. tabi ki gönlüm Kenan’dan yana ama Rus kızları bu sene çok fazla ateşli ve iddialılar diyebilirim rahatlıkla. Yunanistan da oldukça başarılı ama ben açıkçası Sarbel’in sahne performansını kötü değil çok kötü buluyorum umarım bu kötülüğü yarışma sırasında da devam eder çünkü şarkı bana göre çok fazla iyi. ukrayna her ne kadar bazı yerlerde en güçlü rakiplerden biri gibi gözükse de ben açıkçası onların alıcağını düşünmüyorum daha doğrusu düşünmek istemiyorum (: İsrail ve Dnimarka da farklı olalım diye biyerlerini yırttılar ama bi işe yaramadı. Hatta daha ileriye gidiyorum ve eğer geçen Tina Karol 7.olup finale bu seneden doğrudan katılma hakkını elde edemeseydi Ukrayna, yarıfinalde İsrail ve Dnimarka’yla beraber çoktan evlerinn yolunu tutarlardı. Litvanya ve Ermenistan da hoş parçalarla katılmalarına rağmen sürpriz yapabilirler mi pek kestiremiyorum. Bosna Hersek ise mükemmel bi slowla katılyıolar ve bence ilk 5e mutlaka girmeliler. İnanılmaz güzel bi slow çünkü…

  Hadi kenan, gönlümüz seninle. bol şanslar…

  Beğen

 3. ilk önce Finlandiya nın sıkıcılığından bahs etcem ama malesef kenan ın işi kolay gibi gelşdi şarkılar finland gibi buz gibi ama değilmi.

  Belarus hakkıyla geçti yarı finali o sahne şovu neydi öyle ki direk Moldovaya geçcem favorim benim kendi maddi imkanlarıyla katılması ona istek lilik kazandırırki buda iyi bir şey ülkesinin bol yardımıyla katılmnamış kendisine yardımıyla eurovision 2007 ye katılmış bir kişi….
  Sırbistan ın parçası belliydi ilk baştan beri finale girçek tiii.vede sırbistanın temsilcisi türkiyeden oy ala bilir gibi gelio bana .

  Makedonya bana göre şans eseri girdi komşu ülkeler yardımı ile geçti finale..
  benim aldığım bilgilere göre bazı kuzey ülkeleri eski tartışmaları çıkarmış buda hiç te iyi bir şey değilkazanmadılarsa biz tek finalistin suçumu ülkelerle iyi anlaşmmama vede şarkılarının suçumu

  BURADAN BAĞIRIYORUM HERKES GÜÇSÜZ ÜLKELERE OY GÖNDERSİN LÜTFEN EUROVİSİON U 2008 DED TÜRKİYE YE TAŞIMNAK İİÇİN BU GEREKLİ LÜTFEN GÜÇSÜZ ÜLKLERE OY VERELİM BEN GÜ
  ÇSÜZ ÜLKE BULAMAZSAMDA EMİNİM HEPİMİZ YARINA KADAR GÜÇSÜZ BİR ÜLKE BULURUZ
  ………..KENAN A YARDIM ……………

  BOSNA HERSEK İ BAZI KİŞİLER HAFİFE ALMASIN GEÇEN SENE BİR ANDA İLK SIRALARA O ŞİARKI İLE YUERLEŞTİ BU ŞARKI ,İLE NELER YAPMAZ Kİ BOSNA HERSEK DEĞİLMİ AMA ..
  Belarus Makedonya Sırbistan Bulgaristan YUNANİSTAN en önemlisi ukraynaya oyvermeyelim versek te az verelimmmm lütfen herkes kenan için bir şeyler yapsın oda iyilik olsun bu ülkeleri çoğu arkadaş yazdı bunlara oy vermeyelim diye inanıyorum ki bu ülkelerre Türkiye az oy göndercek vede Türkiye elleriyle kenan ı ve kendini zafere itcek

  EUROVİSİON SONG CONTEST 2006 GRECE
  EUROVİSİON SONG CONTEST 2007 FİNLAND
  EUROVİSİON SONG CONTEST 2008 TURKEY
  BAŞARILAR KENAN SANA GÜVENİYORU ZOYLARIMIZ SENDEN DEĞİLDE DİĞER ÜLKELERDEN AZ OLARAK EKSİŞK OLMAYACAK BAŞARILAR KENAN
  SANA GÜVENİYORU Z SEN BİR NUMARASIN İNANIYORUZ Kİ SAHNE ŞOVUN DAHA İYİ KENAN SANA GÜVENİYOR türkiyeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  BAŞARILAR KENAN

  Beğen

 4. POLONYA ÇIKAMADI İSVİÇRE ÇIKAMADI FOVORİLER HİSSE İİ LERİ ELENDİ ONUN YERİNE MOLDOVA VE SLOVENYA ÇIKTI YARI FİNALİN EN İİSİ BİZ YANİ YARI FİNALDE 26 FİNALDE 22 NUMARA TURKEY GO GO GO

  Beğen

 5. ya bence trt de sorun vardı ama yunanistandada ses bölese bunu yunanistan kastende yapmış olabilir.yemin ediyorum şarkıyı ilk dinledigim zaman dedimki ya 15. ya da 8.oluruz.tahminlerim tutmaya başlıyo.final zorlu geçicek.bence birlik olalım ve sadece bosnaya verelim.tabi bazı yeni yetme kızlar tutturmuş sarbel.hiç bi halt olmaz sarbelden.provaları hiç güzel deil.sesi çıkmıyoki.bulgaristan ve sırbistanı begenmedim.kadın sadece bagırıyo.evt yurtdışındaki akrabalarımın dediklerine göre avrupa dünkü sonuçlara pek bi kızmış ve politik olarak Türkiyeye,makedonyaya oy vermiyceklerini sölemişler.bence biz makedonya ya da bosnaya verelim.sakın avrupaya vermeyelim.seneye ben atiye nin katılmasını isterim.ya bu TRT ne zaman dogru bi iş yaptıki.valla ben bu görüntü bozuklugunun yani yurtdışındakinin kasten yapıldıgına inanıyorum.esc nin sonu geliyo.çok korkuyorum.mahvoluyo.bizde ittifak kuralım ve Türklerin gücünü gösterelim.

  Beğen

 6. BU HABERİ AKŞAM HABERLERİNDE İZLEDİM :demin atv haberde kenanın röpörtajlarını verdi finale kalan tüm yarışmacılarla birlikte yaptıkları röpörtajda masanınn üzerine çıktı bayrağımızı öpüp salladı daha sonra mikrofunu alarak BİZ NERDEN GELDİK NEYDEN YARATILDIK HEPİMİZ BİRİZ DİE BİR ŞARKI SÖYLEYEREK bütün yarışmacıların elele tutmasını istedi hepsi ayağa kalkarak el ele tutuştu ayrıca tek başına yaptığı röpörtjda bu daha yarısı finalde asıl show var dedi….. İİ GECELER HERKESE PAYLAŞMAK İSTEDİM AKŞAM ÜSTÜ OLMAYAN ARKADAŞLARA

  Beğen

 7. ARKADAŞLAR LÜTFEN BU YORUMU OKUYUN
  LÜTFEN

  OKUYUN LÜTFEN

  bu akşam zledğim trt haberlerinde kenan kendine uzatılan miktrofona şölededi..
  “ÜLKEMİZİN 9 . SIRAD AÇIKLNAMASINA ÇOKS EVİNDİM
  ÇÜNKÜ 9 BENİM UĞRLU RAKAMIM
  SABIRLA BEKLEDİK SABRETTİK VE SIONUNDA AÇIKLANDIK MUTKUYUZ..
  FİNALDE İNŞALLAH GERÇEK ŞOVUMUZLA YENİDEN GÖRÜŞÇEZ DEDİ
  (( buranın altını çiziorm GERÇK ŞOVUMUZLA DEDİ ))
  DEMEKKİ BEN HAKLIYIMDEMEKKİ ŞOVUMUZ BU DEĞİL
  BEN SİZE DAHA ÖNCEDE SÖLEİDM AMA KİMSE İNANMADI
  BİZE VE BU GÖRÜŞÜ SAVUNANLARA
  YALANCI DENDİ HEPİNİZ O AKŞAM GÖRCEKSİNİZ Kİ GERÇEK ŞOVUMUZ NE KADAR GÜZEL VE HERŞEY NE KADAR HOŞ

  ÇOK ŞAŞIRCAKSINIZ UMARIM GENE BZİE YALANCI DEMEZSİNZİ.

  YARIN GECE HEPİNİZ GÖRECEKSİNZİ GER ÇEKELRİ
  HELSİNKİYİ O MUHTEŞEM ŞOVLA NASIL SALLICAZ GÖRCEKSİNİZ… SEVGİLER..
  mh.mettion_since2002@hotmail.com

  Beğen

 8. Vall o sitelerde 100-200 kişinin söylediğini mi kaale alacağız..
  Oy vermezlerse vermesinler,sanki gerçekten yolluyorlardı!
  Oy yollayan çoğu kişi şarkıyı o akşam dinliyor,ve her zaman iyi şovlar kazanıyor!
  Şansımız yüksek!
  Ben oyumu Makedonya için kullanacağım yarın

  Beğen

 9. ya arkadaşlar iyi güzel diyorsunuzda hepimiz bosbnaya oy yollarsak bu seferde bosna kazanabilir çünkü gerçekten güzel bir şarkı 😀

  eğer oy vermeyi çok istediğiniz bi üke varsa ben litvanyaya verin derim veya almanyaya ..nasıl olsa asla kazanmamazlar 😀

  Beğen

 10. ya iyi de Bosna yabancı mı ya (:
  ayıp ettin şimdi; Bosna kazansın biz de ilk3te olalım kötü mü ki ? Bosna Hersek’in Sırbistan’a karşı galibiyetini kutlarız biz de.

  dün kenan’ın ses düzeninin “bi anda ” bozulmasının nedeni sırp asıllı ses teknisyenleriymiş diye duydum iyice kıllandım…

  Beğen

 11. gerçekten de ben bir ülke buldum almanyaya yollayalım oylarımızı hem almanyaya katkı sağlarız hemde göçmen vatandaşlarımızın oylarının karşılığını veririz
  vede kenan ın önünü açarız

  Beğen

 12. o röportaj benim de dikkatimi çekti bende duyduğumda çok sevindim çünkü bu performans final için zorlayabilirdi ama artık kesin biliyorum (kendi ağzıyla demese inanmazdım )farklı bi şovla çıkıcak. bunları derken bile çok umutluydu ,gülüyordu ben çok sevindim şahsen sizin de içiniz rahat olsun kesin söylüyorum SAHNE ŞOVU FARKLI ve umuyorum çok güzel bişey bnece TÜRKİYEMİZ 1.liğe çok yakın

  Beğen

 13. şey ama benim bildiğim kadarıyla eurovision da sahne şovunu değiştirmek yasak değilmi ya birisi beni bilgilendirsin yaa merak ettim birisi beni bilgilendirsin
  yanlış biliosam

  Beğen

 14. bende sizlerden duyduğum kadarıyla öyle biliyodum ama madem ki öyle neden böyle bir açıklama yapsın ki belli ki bir bildiği var umarım kasteddiği şeysesini iyi kullanmak değildir ama yok ya eminim sahne şovu dedi evet evet farlı olucak 🙂

  Beğen

 15. Çok sevindik ama sanki müzik saundunda bir problem var bana öyle geldi inşallah yanılıyorumdur.Ben slovenya’nın şarkısını çok beğendim bu sene o birinci olabilir doğu bloğu ülkelerindeki dayanışmayı gördünüzmü?inşallah slovenya konusunda yanılırım kenan doğulu birinci olur bütün dualarımız onunla birlikte. Allah kenan’ın yardımcısı olsun Allaha emanet Meleklere teslim inşallah birinci olur müzik saundu kafama takıldı iyilikler sizlerle olsun

  Beğen

 16. Finalde 22. sırada yarışacak olan Kenan Doğulu, “9, benim uğurlu rakamlarından biri, onun için çok mutluyum. Zaten 9 olacağını biliyordum, keyfim yerinde, sonuna kadar sabrettik, ama güzel geçti. Geç oldu, ama güç olmadı. Sonucu beklemek heyecanlı oldu, ama finale yükseleceğime her zaman inandım. Finalde inşallah iş başlıyor. Her şey çok daha güzel olacak” diye konuştu.
  İlk günler provada teknik sorunlar yaşayan Doğulu, tüm problemlerin çözüldüğünü belirterek, provaların çok iyi geçtiğini, herhangi bir sorun yaşanmadığını söyledi.

  Doğulu, Finlandiya’nın resmi televizyonu YLE’nin kendilerine çok büyük destek sağladığını kaydederek, Avrupa’da yaşayan Türklerden aynı desteği alacağına inandığını söyledi ve “Daha yeni başlıyoruz. Bu yarı finaldi. Esas şovumuz finalde” dedi.

  Beğen

 17. almanyaya sakin oy vermeyin onlar hep 1 numara dogunun ulkelerinde, hele danimrakda herkez oy veriyom diyorlar….sakin hem bu da avrupalilari kazandirir, biz kazanalim, onun icin oy yollamayin og cunku doguda bir favori

  Beğen

 18. ya kermit bende tam öle diycektim.bence Türkiye için en uygun ülkeler bosna,makedonya,almanya.Almanyaya yollamak daha iyi olur zaten kazanamaz bari gönülleri olur.ben litvanyayıda çok begendim.makedonya zaten favorim kaznaması yüksek.bosnanın kazanma şansı yok zaten bayık bi şarkı.En iyisi almanya sonra bosna en son makedonyaya vermeli Türkiye.sakın avrupaya verelim demeyin.sonra alırız nanayı.bide ben ey vatan diye bi kitap var onu az önce okuyodumda.zamnında Makedonya dostumuzmuş.ve tabi almanya.ben derim saçma sapan şarkılara verelim.makedonyaya 8 vermeli.12 yi almanyaya.olabilir mi acaba.

  Beğen

 19. evet bencede madem avrupalılar bize oy yollamak istemediklerini söylüyorlar bizde onlara yollamayız..hııhhh 😀

  traincula doğru diyosun (: bosna ya helalinden oy gönderin arkadaşlar ben pek 1. olacağımızı sanmıyorum ama sırbistan ve ukraynanın da 1. olmasını istemiyorum..lütfen bu ülklere oy göndermeyin….

  Beğen

 20. öle mi.danimarka ya zaten vermemeliyiz adamlar bize vermiycekmiş zaten.almanya degilse o zaman hangi ülkeye vericez.tartışalım bence.ayrıca yunanistan ve ukraynaya Türkiye 12 puan verirse yazıklar olsun derim.

  Beğen

 21. bu arada trt sunucusuda güzel midir kötümüdür bilinmez ama bir strateji yaptı ve oylama vakti hiç bi ülke hakkında bilgi vermedi..yani herkez favorilere iyi ye kötüye değil o an beğendi şarkıya oy atmış oldu…burdand alakasızda olsa trt yi kutluyorum.. 😀

  Beğen

 22. ama trt nin görüntü ve ses sürekli bozuldu..yaa daha devlet tv miz doğru çekmiyor..özeller ondan iyi valla esc yi trt yayınlamasa süper olur ama olmuyor işte 😀
  illa devlet tv si yayınlicak 😀

  Beğen

 23. evt sırbistanı begeniyodum ama nedense artık daha iyi şlarkılar oldugunu gördüm.sırbistana vermek aptallık olur.ya bence ukrayna olmaz ya.ikinci lordi faciası olur.en kötü ülke hangisi ona verelim.bosna bu şarkıyla pek olamaz.bizim 22. sırada olmamız avantaj.herkes sıkılır falan.bide israilin şarkısı acaba hangi ülkelere yönelik o olabilir mi.hani politik ya.anlamını bilmedigim için yorum yapamıyom.hani israil çekiliyodu.reklammış.onları kınıyor Türkiye olarak bu sene kimseye oy vermiyoruz.halk bilinçsiz herkes şarkıya bakıyo.uyan Türkiye biz böle şakıya bakarsak trene bakar gibi bakarız daha çok.avrupada bizi çok seviyoya bize verir 0 yunanistan 12 yi bize vermezde kime verir merak ediyorum.sırbistan olabilir mi?

  Beğen

 24. ya arkadşalar sizce türkiye 12 yi kime verir çok merak ediyom..bir facia olmaz umarım.. 😀

  Beğen

 25. t-box doğru ama, açıkçası Sırbistan’dan bize oy gelmez, bizden de onlara kesinlikle gitmemeli çünkü bu sene iddialılar ve muhtemel rakiplerimizden birine aptallık edip yüksek puan yollammaalıyız;

  bana göre puan alma bakımından bu sene
  Fransa, Almanya, Letonya, Litvanya, İngiltere, İrlanda, Macaristan ve biraz da İspanya kesinlikle az alıcaklar çünkü diğer şarkılar çok daha fazla iddialı (aralarından en çok Litvanya’yı tutuyorum ama az puan alıcaktır muhtemelen.) bu ülkelerin dışında da kanımca Bosna-Hersek, Makedonya, Slovenya iyi gider.

  tabi bunlar kişisel favorilerim değil, mantıksal favorileirm diyim (:

  Beğen

 26. ya avrupa na kadar anket yaparsa yapsın ne kadar Turkıye ye oy gondermemek ıcın ugrasırsa ugrassın goredınız mı bızım sarkıya kadar bır kısı bıle ayakta yoktu kenan sovunun %1 ini yaptı butu mıllet ayakta alkısladı mıllete can nese geldı onun ıcın fınal gecesı kenan sovunu %100 unu sunuca ıcın o stadın ıcının nsl olucagını dusunemıorum ve oylar su gıbı Turkıye ye akıcak yanı avrupa yarı fınaldekı %1 sova bu kadar oy attıp bızı yarı fınalden cıkardıysa fınalde hıc kımse tutamaz bızı avrupayı buyulıcez belkıde bu oy atmayın turkıye ye dıyenler herkesten once telefonuna sarılıp oy atıcak bızım oylarımız bosna ve gurcıstana gıtsın

  Beğen

 27. bence Yunanistan’ın 12puanı; biricik Kıbrıs’cığı olmadığı için dediğiniz gibi ya Sırbistan’a gider ya da Bulgaristan’a (: bu kadar olur direk fikrimi yazmışın t-box.

  bizim 12 puan konusunda açıkçası çok ilginç bişey de olabilir. keşke bosna ya da makedonya olsa, umarım ukrayna olmaz da.

  bu arada önümüzdeki sene 12 puan daha fazla alıcaz (: azerbaycan katılıyomuş 2008’den itibaren (:

  Beğen

 28. T-BOX üzgünüm ama kime sorsam yunanistan diyo.yunandan hiç bi halt olmaz ya.isveç bile daha güzel.benim favorim ispanya,isveç ve belarus.sanki bana 12 verince şok olcakmışım gibi geliyo.halk bilinçsiz.duyan şarkıya veriyo vermeyin kardeşim biz verirriz siz dinleyin.yoksa kenanın önünü kaparız.12 puanı sanki bulgaristana yada ispanyay verir.rusyada olabilir.rusya,ispanya ve belarusu çok seviyorum.ama oylamada Türkiye akkıll edip saçma bi şarkıya verir mi bilmem.bulgaristan olursa üzülürüm ya.çbide biz olsak.ama hiç umudum yok.kenan son 24 saat.daha iyi bişiler vardır umraım sürpriz falan.ayrıca dansımız degişmiycek sadece küçük oynamalar yapılıcak.korografiyi degiştirmek yasak.bniz sadece yeni şeyler ekliycez.

  Beğen

 29. ya dikkat edin fransayı çok destekleyen ülkeler var.fransa,belarus,rusya,makedonya,danimarka,moldova ,firlandiya,sırbistan,ermenistan, isveç ,yunanistan ve ukraynaya kesinlikle vermemeli.bence biz ispanyaya ,bosnaya ve almanyaya verelim.en iyisi bu.makedonyada iyi çünki.ingiltere degil ama ispanya ve bosna en iyisi.şahsen ben peygamberime küfreden danimarka,ermeni pisliklerinin iddiasını kabul eden fransaya oy vermem.hele avrupa rüyasında görür.yunanistanı hiç sölemiyim nefret ediyorum yunanlılardan.ya en iyisi en igrenç şarkıya verelim avrupa görsün Türkiyeyi protesto etmeyi.yabancı sitelerde durum nasıl.hala greece mi üstte.

  Beğen

 30. birinci isveç,belarus,Türkiye ya da rusya olmalı.bence birinci isveç ben çok begnedim.

  Beğen

 31. almanyaya vermeyin cunku o buyuk bir favori dogu ulkelerinde orda yasadigim icin sitelerini hergun okuyorum begenen cok var, ona hic oy vermeyin uyariyorum, turkiyeyi zorlastirir

  Beğen

 32. Bulgaristan2dan sonra sahne alacak olmamız iyi olmadı!
  Keşke uyuz bi şarkının arkasından çıksaydık! 😦

  Beğen

 33. arkadaşlar iyi göndermeyin..ama şunu unutmayın ki biz göndermezsek ülkedeki azınlıklar gönderebilir ve bu bizi daha çok tehlikeye sokar..ben şahsen ermenistanın 10-12 puan. almasına gıcık oluyorum..lütfen oy atın ki ermenilerden daha çok oyumuz olsun ki salak gibi bide kendimize güldürmeyelimm..ayrıca ermenilerle hiç sorun yaşamamış olsam bile yine puan vermezdim çükü şarkı berbat.. 😀

  Beğen

 34. aslında doğru ermenistanın bisden o kadr oy alması çok gıcıklayıcı bişey saçma sapn ulkeler bsden oy koparıyo bencede yollayın, politik olmayın ama dostumuza yollasın varsın bosna birinci olsn ermenilerden iyidr

  Beğen

Yorumlar kapalı.