İTALYA RAPHAEL GUALAZZI İLE TEMSİL EDİLECEK!

 

4 yıllık bir aradan sonra İtalya Eurovisin Şarkı yarışmasına bir kez daha “Merhaba!”  demeye hazırlanıyor. Ulusal final olarak bu yıl 61.’si düzenlenen San Remo müzik festivalini kullanan İtalyan televizyonu RAI, temsilcisini belirledi.

 C.tesi gecesi yapılan büyük finalde televote ile belirlenen Yeni Katılımcılar kategorisini kazanan Raphael Gualazzi, jüri tarafından da ESC temsilcisi olarak belirlendi. Gianni Morandi, Mauro Mazza, Massimo Liofredi, Mark Simeon, Maurizio Zoccarato and George Giuffra, oluşan büyük jüri seçiminde müzikaliteyi ve İtalyan dilinin başarılı kullanımını göz önünde bulundurdu. Ritmik caz dokunuşlu şarkısı ”Follia D’amore” ile hem halkın hem de jürinin gönlünü kazanan Gualazzi’nin çok mutlu olduğu gözlendi. Al Bano, Anna Oxa gibi devlerin arasından sıyırlarak İtalyayı ESC temsil etme hakkını kazanan genç sanatçı, İtalya’nın ESC umudu olacak.

 İtalya 14 yıllık aradan sonra Avrupa Yayın Birliği tarafından Big 4 grubuna dahil edilerek, 5. büyük olarak direkt finalde yarışma hakkını elde etti. İtalya bu kez 14 Mayısta , yarışmayı evine götürmek için Raphael Gualazzi ile Avrupaya ”Follia D’amore” diyecek.

Aşağıdaki linkten şarkıyı izleyebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=ZfJRONrf2h0

Tolga IRKAN

Reklamlar

İTALYA RAPHAEL GUALAZZI İLE TEMSİL EDİLECEK!” üzerine bir yorum

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s