DINO MERLIN ”LOVE IN REWIND” İLE DÜSSELDORF YOLCUSU!

 

 

Bu yıl Bosna Hersek’i Düsseldorf’da temsil edecek şarkının tanıtımı Sarajevo da BHT’nın A stüdyolarında , renkli bir etkinlikle gerçekleştirildi..

 1999 yılında ”Putnici” ile Bosna Hersek’e gerçek anlamda ilk başarılı sonucu getiren Dino Merlin, 12 yıllık bir aradan sonra bir kez daha Bosna Hersek adına yarışacak. Balkanların en tanınmış müzisyenlerinden olan Dino Merlin, 1985 yılından beri kesintisiz sürdürdüğü başarılı kariyerini bir kez daha Eurovision Şarkı Yarışması ile kesiştirdi. 12 albüm, sayısız single ve konserle zenginleştirdiği kariyeri içinde olgun bir döneminde tekrar Bosna Hersek’i temsil edecek olması, müzik otoritelerince Bosna Hersek için bir şans olarak görülüyor.

Tanıtım programına daha önce 1999’da beraber yarıştığı Reunion’lu Beatrice olmak üzere pek çok konuk sanatçıyı da davet eden Dino Merlin, bu sanatçıların bir çoğu ile kariyeri içinde beraber çalıştığını da belirtti.

İtalya’dan 1997 temsilcisi Jalisse, geçen yılın Bosna Hersek temsilcisi Vukasin diğer konuk sanatçılardı. Gecenin büyük sürprizi dostlukları 1996’lara uzanan Mustafa Sandal’ın konuk sanatçı olarak katılmasıyıdı. Dino Merlin ile bir süre sohbet eden Mustafa Sandal, kendini Sarajevo’da evinde gibi hissettiğini, özellikle Dino gibi bir ev sahibi ile bunun daha da pekiştiğini belirtti.

 İlerleyen dakikalarda ritmik ve enerjik bir pop şarkısı olan ”Love In Rewind” iki kez seslendirildi. Seyirici desteğinin yoğunluğu nedeniyle, konuk sanatçıları da sahneye davet ederek, şarkıyı bir kez daha sunan Dino Merlin’in gösterilen ilgi ve desteğe oldukça memnun olduğu da gözlendi.

 Bu yıl Bosna Hersek 12 Mayıs tarihinde, Dino Merlinin sesiyle ”Love in Rewind” diyerek final de yarışma şansını arayacak.

Tolga IRKAN 

Reklamlar

DINO MERLIN ”LOVE IN REWIND” İLE DÜSSELDORF YOLCUSU!” üzerine bir yorum

  1. Balkanların en tanınmış sanatçılarından biri olan Dino Merlin “Love in Rewind” şarkısıyla favorilerden…O şarkı söyleyince Balkanlar’a barış gelir denen Dino Merlin, rahmetli Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzzebegoviç için söylediği “Da te nije Alija” isimli parçasıyla bizi derinden etkilemişti. Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdiğini bildiğimiz aynı zamanda eski bir müezzin olan, müslüman kimliği nedeniyle bazı Sırplar tarafından boykot çağrıları yapılan Dino Merlin’e en azından bi 10 puan vermeliyiz diye düşünüyorum. Umarım biz alamazsak Bosna- Hersek kazanır..Hem bu şarkı hem de Dino Merlin bunu sonuna kadar hakediyor çünkü.

    Beğen

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s