TRT RESMİ OLARAK AÇIKLADI: “YAYINLAMIYORUZ”

trt-logo

Uzun süredir Eurovision Şarkı yarışmasının yayınlanıp, yayınlanmayacağına dair  yapılan spekülasyonlara son noktayı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu koydu.  TRT’nin websitesinden yapılan açıklama şöyle:

“Bilindiği üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) düzenlemiş olduğu Eurovision Şarkı Yarışması’nın puanlama sistemine itiraz  etmiş ve yaptığı itirazın kabul görmediğini anlayınca da 2013 Eurovision Şarkı Yarışması finallerine katılmama kararı almıştı. Bu yüzden TRT Kurumu ilkelerinden taviz vermemek adına, 2013 Eurovision Şarkı Yarışması’nın
finallerini yayınlamama kararı almıştır. Önümüzdeki sene durum değerlendirmesi ayrıca yapılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.”

(Link: http://www.trthaber.com/haber/kultur-sanat/trt-2013-eurovision-sarki-yarismasini-yayinlamayacak-86035.html=

Kurum kendi içinde ikiye bölündü

Hürriyet Gazetesinin bugün bildirdiğine göre : “TRT yetkililerinden edinilen bilgiye göre yönetim, Eurovision konusunda ikiye bölündü. Bir grup, “Madem bu yıl protesto ettik, bunu yarışmayı yayınlamayarak sürdürelim” derken; diğer grup, “Sadece finali yayınlayalım” önerisi getirdi.Ancak TRT’nin son kararı yarı final ve finali yayınlamama oldu.”

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/23279476.asp

 

Reklamlar

TRT RESMİ OLARAK AÇIKLADI: “YAYINLAMIYORUZ”” üzerine bir yorum

  1. Artık Avrupa ülkesi olarak falan da tanımlamayalım bence kendimizi. Yaratmak istedikleri izlenim gayet açık. Herhalde çok bağlı oldukları dini ve muhafazakar düşünce yapısına göre etik değil bu yarışmada olmamız. Ne var ki Eurovision Türkiye’de yerleşmiş bir kültür. Şuan yarışmada varolan birçok ülkeden daha fazla bir geçmişiz var Eurovision’da. Ayrıca en çok takipçi kitlesine sahip ülkelerden de biriyiz. Bence kesinlikle bu durumun birşekilde üstüne gidilmeli ve Türkiye’nin en azından önümüzdeki yıl yarışmaya katılması sağlanmalı. Bir dahaki sefer yine TRT’nin baskıcı ve kısıtlayıcı kurallarına bağlı kalmaktansa, özel bir kanal yayın haklarını devralmalı.

    Beğen

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s