OGAE EUROVISION FAN CONTEST YARIŞMASI

OGAE Eurovision Fan Contest

OGAE International her sene tüm ülkelerin OGAE kulüplerinden Eurovion oyları ile Eurovision fanlarının gönlündeki ülkeyi ilan eder. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID19 pandemisi nedeniyle Eurovision’un 2020 yılında yapılamayacak olmasının üzerine OGAE bu sene bir farklılığa gitti. Geçmişte sadece Kulüp üyelerinin oyları ile sonuçlar elde edilirken bu sene  ilk defa kulüp üyeleri haricindeki müzikseverlerin de oyları toplanarak televote oyları oluşturuldu.

Televote oylarında şaibe olmaması için önce ön kayıt ile başvurular alındı. İncelemenin ardından ilgili kişilere oylama linki gönderildi. Tüm bu çalışmalar mi-Voice destekli olarak sürdürüldü.

Sonuç olarak oyların %50’si OGAE üyeleri tarafından, diğer %50’si ise televote oylarından oluşacak şekilde bir çalışma gerçekleştirildi. Ortaya çıkan sonuçlar ise 15 Mayıs 202 Cuma akşamı Youtube kanalı üzerinden yapılan canlı yayın ile kamuoyu ile paylaşıldı.

Bu sonuçlara göre Litvanya 770 puan ile 1.liği elde ederken İzlanda 630 Puanla 2.liği, İsviçre ise 620 puan ile 3. oldu.

OGAE Fan Contest Results 2020

İşte OGAE Fan Contest 2020 Yarışmasının 1.si Litvanya’nın temsilcisi The Roop’un On Fire isimli şarkısı:

 

 

Fikrinizi Lütfen Bizimle Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s